З метою підвищення обізнаності щодо проблем психічного здоров'я щороку 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я. Здоров’я — це не тільки відсутність хвороб, а й стан повного психічного, духовного та соціального благополуччя.
Що таке психічне здоров'я? Саме на це питання намагались знайти відповідь учасники семінару - тренінгу «Захистимо психічне здоров’я» , проведеного психологом Стасиком Юрієм Мироновичем для педагогічних працівників школи.
Для того, щоб детально дізнатись про поняття «психічне здоров’я» та з’ясувати думки учасників тренінгу, психолог передусім запропонував відповісти на таке запитання: «Що ж таке здоров’я».
Стан психічного здоров’я учасники тренінгу асоціювали із зображенням сонечка, а те, що може його погіршити – з хмаринками, оптимальні для кожного з себе способи профілактики негативного емоційного самопочуття – з промінчиками.
Спільними зусиллями було з’ясовано чимало передумов погіршення психічного здоров’я. Головним наслідком погіршення психічного самопочуття був визнаний стрес, тому головна увага зверталась саме на цей негативний стан, ознаки стресової напруги та причини його виникнення. Наступним, не менш важливим питанням, було питання профілактики депресії, розглядались головні ознаки депресивного стану, шляхи виходу з цього негативного емоційного стану. Наприкінці тренінгового заняття спільними зусиллями були з’ясовані найголовніші правила та способи профілактики виникнення негараздів з психічним здоров’ям,а саме:
- усвідомлення сенсу свого життя, наявність цінностей, заради кого чи заради чого ми живемо та які допомагають завжди залишатись нам «на плаву» у бурхливому світі постійних стресів.
- любити себе (це є найголовніше чому ми повинні навчитись, це не означає, що любов до себе повинна проявлятись у егоїзмі чи самовпевненості. Просто частіше потрібно прислухатись до себе, до свої бажань, намагатись реалізовувати свої мрії, що неодмінно покращить настій та залишить мало шансів негативним переживанням).
- якщо в житті трапилась неприємна ситуація і власними зусиллями не можна нічого змінити – потрібно змінити своє ставлення до неї, звичайно, це не легко, одягнути «рожеві окуляри», якщо навколо все похмуріше за осінній день, але, якщо систематично намагатися легше відноситись до життєвих негараздів – це дасть можливість безболісно для свого здоров’я виходити з багатьох критичних ситуацій.
|