Понеділок, 20.05.2024, 07:31

Семінар – тренінг на тему: «Розвиток емпатійних здібностей»

17 листопада психологом школи був проведений семінар – тренінг на тему: «Розвиток емпатійних здібностей». Мета проведення відповідного заходу серед педагогічних працівників :  ознайомлення з поняттям «емпатія» та важливістю цього  явища в повсякденному житті; розгляд головних якостей, здібностей емпатійної людини; отримання навичок емпатійного відчуття.

Семінар розпочався з вправи «Відлуння». Дана вправа дала можливість зрозуміти важливість поняття уважності один до одного та наблизитись до питання емпатійного відчуття один одного.

Педагогічна емпатія – здатність вчителя до емоційної ідентифікації себе з учнем, уміння співпереживати дітям, віддзеркалювати у власній психіці їхні радощі та смутки, проблеми та інтереси, виявляти можливість поставити себе на місце інших.

З’ясувати можливі перешкоди до емпатійного відчуття, допомогла вправа  «Клієнт говорить – консультант слухає».

Шкільний психолог Стасик Юрій Миронович допоміг педагогам зрозуміти, що заважає бути емпатійним:

1.  Наявність вже сформованих поведінкових чи мисленнєвих звичок діяти «черство» по відношенню до інших людей.

2. Наявність ряду негативних рис характеру, таких як егоїзм, нещирість,  конфліктність, безініціативність, дратівливість та ін.

Вчителі та вихователі засвоїли позитивні звички з формування емпатійності:

1.   Вмикати свій емпатичний мозок.

2.   Не тільки слухати, але і чути та розуміти.

Категорія: 2017 - 2018 н.р. | Додав: Admin-internat (29.11.2017)